Krzesła dla dzieci – jak wybrać odpowiednie?

Krzesła dla dzieci – jak wybrać odpowiednie?

Dzieci uczęszczające do przedszkola czy też pierwszych klas szkoły podstawowej zaczynają spędzać czas przy biurku – czy to ćwicząc pisanie, czy to korzystając z elementarza, pierwszych podręczników i różnych przyborów. Poza wybraniem odpowiedniego biurka niezbędne jest też zakupienie krzesła. Okazuje się to dość trudne, zwłaszcza dlatego, że krzesła dla dzieci dostępne są w wielu różnych wzorach i rozmiarach, a wybór musi być przemyślany i pewny.

Liczy się coś więcej niż design

Rodzice meblujący nowoczesne pokoje swoich pociech często posługują się głównie kryterium atrakcyjności wyposażenia. W ten sposób mogą kupić piękne, drogie ale kompletnie niefunkcjonalne krzesła do biurka dla dzieci. Korzystanie z takich krzeseł nie będzie dla użytkownika przyjemne, poza tym w miarę upływu czasu może powodować problemy zdrowotne (skrzywienie kręgosłupa i inne wady postawy). Trzeba też wziąć pod uwagę to, że dziecko najprawdopodobniej szybko wyrośnie z mebla. Nawet krzesła do biurka młodzieżowe też trzeba co pewien czas wymieniać, bo nastolatki w dalszym ciągu szybko rosną. 

Dobre podparcie dla kręgosłupa

Od dobrego krzesła dla małego lub starszego dziecka wymaga się odpowiedniego wyprofilowania. Użytkownik może usiąść na nim prosto, podpierając kręgosłup we właściwych punktach. Krzesła (https://kamilameble.pl/30-krzesla-dzieciece-i-mlodziezowe) nie mogą być za duże lub za małe, nie można więc kupować mebla „na zapas”, bo korzystanie z niego przez długi czas będzie udręką. Najlepiej zwrócić uwagę na trzy istotne punkty: 

  • czy kręgosłup ma podparcie na całej długości,
  • czy stopy można położyć swobodnie na podłodze,
  • czy siedzenie nie wciska się w uda.

Krzesła do biurka dla dzieci bywają po prostu imitacją krzeseł dla dorosłych i wielu rodziców wybiera takie profesjonalnie wyglądające modele, bo budzą one ich zaufanie. Tymczasem mebel może wyglądać dobrze, a wcale nie być praktyczny. Najlepsze krzesła dla dzieci bardzo często są proste jeśli chodzi o formę, ale lekkie i spełniające wypisane powyżej założenia. Jeśli ktoś zamierza kupić krzesła do biurka młodzieżowe z funkcją obrotu, powinien zwrócić uwagę na opcje regulowania wysokości siedziska i przesuwania oparcia. Te opcje często są pomijane, choć krzesło w teorii jest regulowane, bo da się zmodyfikować jego ogólną wysokość.

Zwykłe krzesło czy obrotowe?

Krzesła dla dzieci powinny zachęcać małych użytkowników do korzystania z nich. W odróżnieniu od dorosłych, którzy używanie mebla traktują jako oczywistość, dzieci mogą mieć z tym problem. Krzesła do biurka dla dzieci bywają więc nie tylko kolorowe, ale też pełne różnych „bajerów”. Możliwość obrotu czy też jeżdżenia meblem po podłodze pojawia się bardzo często. Nie ma niczego złego w kupieniu dla małego ucznia czy nastolatka krzesła obrotowego. Gdy jednak dziecko jest ruchliwe, zwykłe krzesło prawdopodobnie okaże się dla niego bezpieczniejsze. W starszym wieku można zdecydować się na dowolne krzesła do biurka młodzieżowe, przy czym warto posiłkować się opinią przyszłego użytkownika. 

You may also like

Pompy ciepła – kiedy się na nią zdecydować?

Pompy ciepła – kiedy się na nią zdecydować?

Fakty są takie, że coraz więcej osób decyduje się obecnie na pompy ciepła. Ty także rozważasz ten konkretny wariant? Kiedy...

Back to Top